Tedy aby jejich plnění nebylo vynucováno napomenutími a kázeňskými tresty, ani hodnoceno. Potom je i syn s chutí dělá, a já mu s nimi rád pomáhám, pokud nám to dává smysl, a máme na to prostor. Dobrovolné DÚ považuji za prospěšné.

Chci to takhle zkrátit pro všechny, co mě dezinterpretují, a podsouvají mi cíle, které nemám, a reagují spíš na emotivně zkreslený a z kontextu vytržený obraz původního příspěvku v médiích a v diskuzích, který ovšem s původním příspěvkem už nemá mnoho společného.

A to včetně Václav Klaus ml. v článku na Novinky.cz nazvaném KOMENTÁŘ: Domácí úkoly nemají oporu v legislativě. Nebo?

Pokud jsou úkoly zadávány jako dobrovolné, beru to jako win-win řešení, ve kterém se mohou všichni svobodně realizovat. Kdo je chce mít povinné, může si na téhle povinnosti u vlastních dětí doma dál trvat, a nic se pro něj nemění. Kdo je povinné nechce, může je dál dělat dobrovolně. To, jak si to udělají s DÚ doma ostatní, beru jako každého věc a svobodné rozhodnutí. V jiných zemích a školách to funguje, nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat i u nás.
Můžeme být všichni spokojení a svobodní. Co tomu brání?

Svobodu a osobní zodpovědnost ale nelze nikomu vnutit. Spousta lidí v diskuzích pod příspěvky se za svobodu pere, ale jiní dávají před svobodou stále přednost ROVNOSTI (stejná povinnost pro všechny), za kterou jsou ochotni svoji osobní svobodu obětovat, a zodpovědnost předat jiným.

Buďme prosím svobodní a zodpovědní, nebo pokud nechceme, tak v tom alespoň nebraňme ostatním, kteří být chtějí 

Původní příspěvek, na který Václav Klaus ml. reaguje je zde: Domácí úkoly NEJSOU povinné.